Demet Tekin – “Demetnağme”

  • Anasayfa
  • Demet Tekin – “Demetnağme”

Demet Tekin – “Demetnağme”

  • Ekleyen: admin
  • Tarih:

20 şarkıdan oluşan “DemetNağme”, Türk Müziğinde arşiv niteliği taşıyan ve bu alanda çalışmaları sürdüren Demet Tekin ‘in bestelerini yaptığı aynı zamanda yorumladığı bir albümdür.

Besteci ve yorumcu Demet Tekin, kendi bestelerinden oluşan ilk albümü “Bir Demet İlahi”yi beş yıl önce yayınladı. Ardından eğitimini aldığı, yıllarca çalışmalarını yürüttüğü , genç kuşak olarak Türk Müziğine hizmet etmeyi amaçladığı ikinci albümü “Demetnağme”’yi çıkardı.

Genç bir besteci ve yorumcu olarak yeraldığı albümde,  sözleri İbrahim Açılan’a ait on şarkı, sözlerini Hatice Kara Sıvacı’ ait altı şarkı bulunuyor. Dr. Hanifi Ali Osmanoğlu’na ait “ Mavi Tül” şiiri, Fahri Genç’e ait “Kar Bürümüş” şiiri, Sevim Aslanalp’ ait “Giriversen Gözlerime” şiiri yine Demet Tekin besteleriyle notalara döküldü “Demetnağme” albümünde…Albümde dikkati çeken eserlerden biri de Kürdili – hicazkar Peşrev, bestesi Demet Tekin’e ait.

Yıllarca aldığı eğitimi Türk Müziği albümü ile taçlandıran Demet Tekin, Türk Müziğimizi genç kuşaklara ulaştırmanın heyecanı yaşıyor. Geçmişi bugün ile buluşturan ve geleceğe Türk Müziğimizden izler bırakacak arşivlik bir albüm                 “ Demetnağme”. Albümün sanat yönetmeni ve aranjörü ise Şevket Aşıkuzun..